Sieci bezprzwodowe, kontrolery WLAN

Punkty dostępowe OmniAccess Wireless LAN

Punkty dostępowe Alcatel-Lucent OmniAccess (AP) to niewielkie, lekkie urządzenia, które w bezpieczny sposób można zainstalować w różnorodnych lokalizacjach np. na ścianie, na suficie czy postawić na biurku. Punkty dostępowe Alcatel-Lucent OmniAccess współpracują z kontrolerami WLAN z rodziny Alcatel-Lucent OmniAccess WLAN, w tym z OmniAccess 6000 i OmniAccess 4304. Kontrolery WLAN zapewniają wysoką szybkość połączeń, centralne zarządzanie oraz rozbudowane funkcje mobilności dla pracowników. Punkty dostępowe oferowane przez Alcatel-Lucent automatycznie konfigurują się za pośrednictwem dowolnej sieci L2/L3 wspierając funkcję wykrywania urządzeń, umożliwiając bardzo prostą aktualizację z chwilą pojawienia się nowych funkcji, możliwości lub w związku z wprowadzeniem nowych standardów..

Przełączniki sieci WLAN OmniAccess

Rodzina kontrolerów WLAN Alcatel-Lucent OmniAccess charakteryzuje się bardzo zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa dostępnymi w kompletnej linii produktów o modułowej i stałej konfiguracji. W skład rodziny kontrolerów WLAN OmniAccess wchodzą: OmniAccess 4550 OmniAccess 4650 OmniAccess 4750 Cała rodzina kontrolerów WLAN OmniAccess jest zarządzana za pośrednictwem aplikacji OmniAccess 3600 Air Manager..

Rodzina kontrolerów WLAN Alcatel-Lucent OmniAccess obejmuje szerokie spektrum urządzeń o dużej elastyczności, co pozwala zbudować z ich wykorzystaniem sieci o różnej wielkości i wymaganiach funkcjonalnych. Kontrolery funkcjonują zgodnie z koncepcją zarządzania z punktu widzenia użytkownika, oferując np. funkcje follow-me, dostęp na podstawie tożsamości użytkownika oraz aplikacje zapewniające ciągłość świadczenia usług. Są skalowalne, obsługują mobilną telefonię IP oraz zapewniają zintegrowane zarządzanie siecią o wysokim stopniu bezpieczeństwa.